Anasayfa | İletişim  
facebook    twitter    twitter
Tanıtım Sayfası
Haberler
Fotoğraflar
Videolar
 
Kalp Sağlığı Çocukluktan Başlar

 
Vakfımız, hem doğumsal kalp rahatsızlığı olan çocuklarımızın tedavileri hem de günümüz sağlıklı çocuklarının yetişkin çağlarında kalp damar hastalığı problemi yaşamamaları için çalışmalar yapmaktadır. Yetişkinlikte kalple ilgili sıkıntıları yaşamamanın yolu da çocuklukta düzgün alışkanlıklar kazanmaktır. Bu düşünceyle Vakfımız, “Kalp Sağlığı Çocukluktan Başlar” adlı bir proje başlatmıştır.
 
Projemiz üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, ana karakterimiz Kalpcan’ın seslendirdiği ve yaklaşık 6 dakika süren “Kalp Sağlığını Korumanın Yolları” konulu belgesel film gösterimidir. İkinci bölümde dört skeçten oluşan müzikli çocuk tiyatrosu oyunu yer almaktadır. Skeçlerin ana başlıkları, sağlıklı beslenme, hareketli yaşam, stresle başa çıkma ve doktorlarla iletişimdir. Oyun toplam 55 dakika sürmekte, skeç aralarında Kalpcan karakterimiz çocuklarla oyunla ilgili sohbet etmektedir. Projemizin son bölümünü ise Vakfımız Çalışma Grubu tarafından hazırlanan “Çocuklar İçin Kalp Sağlığı” adlı rehber kitapçığımız oluşturmaktadır. Kitapçıkta da diğer bölümlerde olduğu gibi, çocuklarımızın yetişkinlik çağlarında kalp damar hastalığı problemi yaşamamaları için hangi davranış kalıplarına sahip olmaları gerektiği anlatılmaktadır. Çocuklarımızın daha çok ilgisini çekmesi için kitapçık da başta Kalpcan olmak üzere çeşitli çizgi karakterlerden oluşturulmuştur. Kitapçık, belgesel filmi ve çocuk tiyatro oyununu seyreden tüm çocuklara hediye edilecektir. Belgesel film, tiyatro oyunu ve kitapçıkta anlatılan davranış kalıplarını hayatına adapte eden çocuklarımız sadece kalp damar hastalığı problemine karşı değil genel anlamda fiziksel ve ruhsal sağlığını koruması için de neler yapması gerektiği hususunda donanıma sahip olacaktır.
 
Projemizin amacı,  ülkemizde tüm ilköğretim okullarında okuyan çocuklarımızın bu hizmetten yararlanmasını sağlamaktır. Bugünün sağlıklı çocuklarından yarının yetişkin sağlıklı bireylerini ülkemize kazandırmak hedefimizdir.  
 
Unutmayalım! “Kalp Sağlığı Çocukluktan Başlar”  
 
   Saygılarımızla,
       
   Prof. Dr. Tayyar SARIOĞLU
   Yönetim Kurulu Başkanı
 

"En yüce değer bilgi, En üstün hizmet insana hizmettir"
Zemedya Digital Creative Agency - Web Tasarım, Kurumsal Kimlik, Grafik Tasarım