top of page

Kalbim Seninle

Kalbim Seninle

Binlerce kalp hastası çocuk için 'Kalbim Seninle' dediler - 12.02.2013

Bebek ve çocukların kalp sağlığına dikkat çekmek için bebekleriyle objektif karşısına geçen ünlülerin fotoğrafları, Forum İstanbul Alışveriş Merkezi'nde sergilenmeye başlandı. Çocuk Kalp Vakfı desteğiyle yapılan proje kapsamında, çeşitli illerden belirlenecek 10 kalp hastası çocuğun da ameliyat edileceği açıklandı.

'Kalbim Seninle' projesi kapsamında bebekleriyle poz veren ünlü isimlerin yer aldığı fotoğrafların sergisinin açılışı Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde yapıldı. Bebek ve çocuklarda kalp sağlığına dikkat çekmek için bu yıl ikincisi düzenlenen projede 37 ünlü isim, bebekleriyle fotoğraf çekildi. Çocuğu olmayan sanatçılar ise farklı bebeklerle fotoğraf çekildi. Çocuk Kalp Vakfı desteğiyle yapılan projede, 10 kalp hastası çocuk ameliyat edilecek. Yapımcılığını ve sanat yönetmenliğini Selçuk Kaya'nın üstlendiği sosyal sorumluluk projesinin fotoğrafları, fotoğraf sanatçısı Merve Hasman tarafından çekildi.

Her yıl Türkiye'de binlerce çocuğun kalp hastası olarak doğduğunu dile getiren Çocuk Kalp Vakfı Başkanı Prof. Dr. Tayyar Sarıoğlu, "Her yıl ülkemizde 12 ila 15 bin çocuk doğumsal kalp hastalığıyla dünyaya geliyor. Bu çocukların yüzde 90'ı yapılan ameliyatlarla iyileştirilebilecek fakat yarısı çeşitli imkansızlıklar sebebiyle ameliyat edilemiyor. Biz bu proje ile toplumumuzda çocuk kalp hastalıklarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Bu projenin devamında Çocuk Kalp vakfı olarak 10 çocuğu sembolik de olsa kalp ameliyatı yapacağız." dedi.

Sergide 8 yaşındaki oğlu Ali Eroğlu ile birlikte fotoğrafı bulunan oyuncu İnci Türkay da sergiye geldi. Çocuklara katkıda bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Türkay şunları söyledi: "Bu tip sosyal sorumluluk projelerine oğlumla birlikte destek vermekten çok mutlu oluyoruz. Zaten çocukla ilgili bir konu olunca da kayıtsız kalmama imkan yok. Bu proje ile de 10 tane kalp hastası çocuğun ameliyat olacağını biliyoruz bu da bize çok büyük bir mutluluk ve huzur veriyor. Herkesi böyle projelere katılmaya, destek olmaya çağırıyoruz."

Çocuk Kalp Vakfı Başkanı Prof. Dr. Tayyar Sarıoğlu tarafından kalp ameliyatı yapılan Doğan Akçakoca ve Zümra Atatepe de şu an çok sağlıklı olduklarını belirtti. Doğan Akçakoca, "Ben 3 buçuk yaşındayken ameliyat oldum. Kalbimde delik vardı. Ameliyat oldum. Bu tatilde Uludağ'a kayağa gittim. Ben hastayken hiç dışarı çıkamıyordum. Hep hastane odasındaydım hatta bir kere hastaneden kaçmaya çalışmıştım, beni tutmuşlardı. Resim yapamıyordum. Kardeşimle vakit geçiremiyordum. Onu çok özlemiştim." diye konuştu.

Proje Videoları

Proje Fotoğrafları

bottom of page